Galerie handlowe – bliżej czyli dalej

 

Zwiększająca się ilość galerii handlowych powoduje, że coraz bardziej należą one do sfery pasożytów miasta, a nie sfery budowania prestiżu. Chcesz być modny i nowoczesny zapoznaj się z argumentami o ekonomicznych, społecznych, ekologicznych oraz etycznych skutkach wzrostu ilości galerii handlowych z perspektywy także międzynarodowej. http://lufcik.info/?page_id=596

zdj ze strony:http://www.buzzfeed.com/mjs538/completely-surreal-pictures-of-americas-abandoned-mallsopuszczona galeria zdjecie

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, powiadom o nim innych.

Pułapki myślenia

Udowodnił, że ludzie podejmując decyzje nie zawsze zachowują się racjonalnie i dostał za to nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii.

Mowa o prof. psychologii Danielu Kahmanie i jego słynnej książce „Pułapki myślenia, w której rozważa różnice między myśleniem szybkim (emocjonalnym, intuicyjnym) oraz wolnym – analitycznym, logicznym.

http://mediarodzina.pl/static/aktualnosci/58/Wazna-nowosc—-Pulapki-myslenia—Daniela-Kahnemana

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, powiadom o nim innych.

Leonardo da Vinci i jego machiny, które odtworzono na podstawie jego rysunków.

Skonstruował kilka rodzajów dźwigów, rożen obrotowy, most przenośny, koło ratunkowe, przyrząd do nurkowania, lotnię, przyrząd do chodzenia po wodzie, scenę obrotową, robota, który witał się z królem, katapulty, prototyp czołgu i wiele, wiele innych.
Przegląd maszyn:
http://www.macchinedileonardo.com/index.php?machines

Wizualizacja działania: http://www.macchinedileonardo.com/index.php?videos-02leonardo-da-vinci-helicopter

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, powiadom o nim innych.