Homo Orcus – współczesny hominid?

To odkrycie przyprawia o dreszcz (jeśli byłoby prawdziwe). Ponoć niemieccy paleontolodzy z Universytetu w  Heidelbergu,  w 2010 roku  odkryli szczękę nowego gatunku hominida, który żył w Europie obok homo sapiens, a wcześniej neandertalczyka, jeszcze 1500 lat temu! Badania fragmentu skóry wyszarpanego przez psy we Francji w lesie Irati we Francji  2008 roku, potwierdziły to samo DNA. Tamtejsi mieszkańcy opowiadają sobie dziwne historie spotkania z tym stworem, który lubuje się w diecie złożonej z małych ssaków, zjada ich grasice (stąd nazwa homo orcus od rzymskiego boga podziemi ).Film dokumentalny wyświetliła właśnie stacja Planete. Jak się można było spodziewać, nie udało mi się potwierdzić autentyczności tych niewiarygodnych odkryć, które można raczej zaliczyć do kryptozoologii (paranauki o nowych gatunkach zwierząt).Na wszystkich stronach odnośnikach pojawia się dokładnie ta sama informacja…

http://www.lukarn.fr/fiche.php?rub=1&id=150&lang=eng&PHPSESSID=25c318dfd25cf1f12c97a69ea6e6b19b

W Departamencie Ewolucji Człowieka z Instytutu Max Planck’a , cytowanego przez autorów rzekomej rewelacji o tym odkryciu nie ma mowy:

http://www.eva.mpg.de/evolution/files/news.htm

Nowe naukowe doniesienia dotyczące „nowych hominidów” to człowiek z jaskini Denisowa na Syberii, który żył znacznie, znacznie wcześniej, bo około 30- 50 tys.lat temu.Przeczytacie o tym poniżej.

http://dolinabiotechnologiczna.pl/nowosci/na-syberii-odkryto-nowy-gatunek-hominida/

 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, powiadom o nim innych.